Stara Zagora Tıp Üniversitesi

bulgaristan stara zagora tip universitesi

Günümüzde yurtdışında eğitim almak isteyen, hem yabancı dil öğrenip hem de kültürel anlamda kendini geliştirmek isteyen öğrenci sayısı oldukça fazladır. Bulgaristan Trakya Stara Zagora Tıp Üniversitesi bu öğrencilere kendilerini gerek dil gerekse kültürel anlamda geliştirmenin yanı sıra onlara kusursuz bir eğitimi de garanti etmektedir. Okulda mesleki eğitimin yanı sıra sosyal faaliyetlere de önem verilmektedir. Voleybol, masa tenisi gibi turnuvalar düzenlenerek öğrencilere spor alışkanlığı kazandırmayı hedefleyen üniversite bu yarışmaların sonucunda öğrencilere verdiği ödüllerle kazanma azmini tetiklemektedir. Ancak bu yarışmalar yapılırken karşı takımla yalnızca maç esnasında rakip olup sonunda dostluğun kazanması gerektiğini de öğrencilerine öğretmektedir. Dolayısıyla öğrenciler yalnızca derslere girip çıkarak geçirecekleri günlerin aksine spor faaliyetleriyle de uğraşarak hem fiziksel hem de ruhsal açıdan kendilerini geliştirmektedir. Okulun öğrencilerinin katıldıkları yarışmalardan aldıkları bir çok madalyaları bulunmaktadır. Bu da gösteriyor ki yalnızca mesleki alanda değil spor alanında da öğrencilerine oldukça iyi bir eğitim verip onların bu yönlerini geliştirmelerine katkı sağlamaktadır.

Öğrenci kulüpleri konusunda da öğrencilere farklı seçenekler sunan Bulgaristan Stara Zagora Tıp Üniversitesi her öğrencinin ilgi alanının farklı olabileceğinin bilincinde olarak öğrenci kulüplerinin yelpazesini oldukça geniş tutmuştur. Örneğin, tiyatroyla ilgilenen ve buna yeteneği olduğunu düşünen örenciler için kurulmuş olan tiyatro kulübü her ay yeni bir oyun hazırlayarak okulun içerisindeki sahnede tiyatro severlerin karşısına çıkmaktadır. Böylece hem oyuncu olarak tiyatroya meraklı olan öğrencilerin sahne duygusunu tatmalarına vesile olup hem de izlemeyi seven öğrencilere okulun kendi bünyesinde bu şansı vermektedir.

Okulun içinde bulunan revir olabildiğince iyi bir donanıma sahiptir. Acil durumlara karşı her türlü ilaç sürekli olarak bulundurulmaktadır. Okulun revirinde çalışan doktor ve hemşireler öğrencilerin yaşayabilecekleri her sıkıntıda onlara yardımcı olabilmek için okul saatlerinde sürekli olarak orada bulunmaktadırlar. Görüldüğü üzere Bulgaristan Stara Zagora Tıp Üniversitesi en baştan öğrencilerin gereksinimlerinin neler olabileceği düşünülerek kurulmuş ve hiçbir eksiği olmamasına özen gösterilmiştir. Yalnızca okul olmakla kalmayıp bir yaşam kompleksi halini alarak öğrencilerin okulun dışına çıkmadan her sorununu çözmesi ve her ihtiyacını karşılaması amaçlanmıştır.